
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.92 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Efficiency | 92 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 1.2 V to 5.5 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$19.13472
Ext.Price$19.13472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.13472 | $19.13472 |
| 10 | $18.19728 | $181.97280 |
| 25 | $17.18102 | $429.52550 |
| 50 | $16.22152 | $811.07600 |
| 100 | $15.31562 | $1531.56200 |
